(For English click here)

Witajcie.

Nazywam się Michał Rupental i mam 32 lat. Z wykształcenia jestem inżynierem informatykiem o specjalizacji „Administrator systemów i sieci” a na codzien pracuję w wyuczonym zawodzie w jednej z Wrocławskich firm.

Swoją przygodę z Tomato rozpocząłem w roku 2009, kiedy to zakupiłem swój pierwszy router Linksys WRT54GSv1. Szukając w internecie informacji na temat możliwości tego routera, natrafiłem na stronę openlinksys.info. Tam po raz pierwszy przeczytałem o Tomato i jego możliwościach. Szybko wykonałem SD-MOD dla tego routera i rozpocząłem dalsze zapoznawanie się z możliwościami jakie kryje w sobie ten soft. Niestety długo u mnie nie pochodził i został „uwalony” 🙂 Na rynku był już wtedy Asus WL500GP z portem USB i cudowny MOD Tomato autorstwa Teddy_Bear`a tak więc Asus stał się moim kolejnym routerem na ponad rok czasu. W tym czasie zdobywałem wiedzę oraz dzieliłem się nią, pisząc recenzje i tutoriale na portalu OpenLinksys co zostało zauważone i nagrodzone funkcją moderatora na forum.

Swoje pierwsze kompilacje skierowałem jednak w stronę OpenWRT i nabytego w listopadzie 2010 roku routera TP-Link 1043nd. W styczniu stałem się jednak szczęśliwym posiadaczem Asusa RT-N16 i zapragnąłem stworzyć Tomato dostosowane do swoich potrzeb. Początki były ciężkie ale sukcesywne i tak w grudniu 2010 wydałem swój pierwszy soft Tomato by Shibby. Niedługo po tym wydałem spolszczoną wersję Tomato. Pierwsze wydanie Tomato z wbudowanym klientem sieci Torrent ukazało się w marcu 2011. Do dnia dzisiejszego moja wersja Tomato zyskała uznanie wielu użytkowników na całym świecie i myślę, że udało mi się wpisać w karty historii Tomato.

Wszystkim korzystającym z mojej wersji Tomato pragnę serdecznie podziękować, ponieważ to właśnie świadomość, iż ktoś chwali sobie akurat tą a nie inną wersję Tomato napawa mnie chęcią kontynuowania pracy i wydawania coraz to nowszych i lepszych wersji.

Pozdrawiam